Makyajlanan Audi’nin Cooper rakibi A1, 3 silindirli ve düşük hacimli motorlara kavuşuyor. Yeni 1.0 Turbo benzinli 95 bg güç üretirken. Yeni 1.4 dizel 90 bg’lik bir versiyon ile A1’de sunulmaya başlanıyor, Ayrıca silindir kapatma teknolojili 1.4 Turbo benzinli ünitelerde motor gamında yerini alıyor. Makyajdan sonra modelin tasarımında birkaç önemli değişiklik yapılmış. Aracın ızgarası, farlar ve stopları yeniden tasarlanmış. Kabinde ise dış tasarıma oranla daha ufak detaylar yenilenmiş.

Audi A1’in kaputunun altındaki ve ilk kez kullanılan 1.0 litrelik üç silindirli makinenin ortalama yakıt tüketimi 4.3 lt/100 km olarak açıklanıyor.Bu motorun yanı sıra bir de yeni üç silindirli 1.4 litrelik TDi motor da Audi 1’in seçenekleri arasında yer alacak. Alman marka, makyajlı modelle birlikte geliştirilen 6 motor seçeneğinin daha satışa sunulacağını söylüyor. Baz motor, 3 silindirli ve 1,0 litre hacimli TFSI. Bu Audi tarihinde üretilen ilk 3 silindirli benzinli motor. Audi 5 ve 10 silindirli motorlar üreten nadir üreticilerden biri ama 3 silindir modasına geç iştirak etmiş durumda. u küçük motor 95 HP güç üretiyor. n güçlü A1’se 192 HP güç üreten 1,8 litrelik TFSI’a sahip versiyon.

Küçük sınıftaki rekabete yeni bir soluk getiren A1, makyaj operasyonu kapsamında rakiplerinde olan önemli bir eksiğini kapattı.