Audi’nin son halkası Los Angeles Otomobil Fuarı’nda sahneye çıkacak.
Audi tasarımıyla dikkat çeken A9 modelinin ilk görüntüsünü yayınladı.
Audi’nin Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtılması beklenen konsept otomobilinin ilk fotoğrafı ortaya çıktı. Konsept otomobilhakkında çıkan söylentileri doğrulayan bu fotoğraf, markanın yeni tasarım dilinin ve yeni amiral gemisi modeli A9’un ön gösterimi niteliğinde olabilir. Alman üreticinin Ingolstadt’ta bulunan tasarım merkezinde şef tasarımcı Marc Lichte önderliğinde tasarlanan otomobilin üretim versiyonunun 2017 yılı içerisinde ortaya çıkması bekleniyor.
Volkswagen’in MLB platformunun geliştirilmiş versiyonu üzerine inşa edilecek A9, gövdesinde barındıracağı yüksek teknolojiyle birlikte yeni jenerasyon A8’in tüm mekanik ve elektrik aksamını da paylaşacak.
Otomobilin kaputunun altında yeni nesil 300 HP’lik 3 litrelik çift turbo V6 motor ile V8 motorun güncellenmis seçenekleri yer alacak. Bununla birlikte bir benzin-elektrik, bir de dizel-elektrik motora sahip 500 HP güç üreten 2 adet plug-in hybrid versiyonları da ilerleyen zamanlarda yollara çıkacak.

Auto & Design ile yaptığı bir röportajda konsept otomobil hakkında konuşan Lichte, konseptin tasarımının Audi’nin sportifliğini vurguladığını ve bu tasarımın tek parça ön ızgara ile birlikte markanın gelecekte üretilecek modellerde kullanılacağını söyledi.

Audi’nin yeni konsept otomobilinin 18 Kasım’da Los Angeles Otomobil Fuarı’nın basın gününde tanıtılması bekleniyor.