2017 Audi A5 bir sürpriz ile yeni modeliyle karşımıza çıktı. Lansmanı yapılan yeni Audi a5 Coupe 2007 yılında D sınıfında coupe modelin temsilcisi olan araç, üç farklı kasa da üretildi. 5 kapılı Sportback, 2 kapılı coupe ve yine iki kapılı cabrio kasalara sahip olan audi a5, 2012 yılında yeni bir operasyon geçirerek oldukça ilgi çekici tasarımıyla çok sayıda müşteri kitlesi kazanan audi a5, 2017 yeni kasa ile karşımıza çıktı.

2017 yeni kasa audi a5 ilk bakışta çok daha keskin tasarımıyla dikkat çekiyor. Tabi bunda Matrix LED farların büyük payı var. Fakat arka alandaki yapıda oldukça başarılı olmuş. Hani otomobil görünümüne “dair akıcı tasarım” klişesi vardır ya işte bu deyimi yeni nesil audi a5 için kullanılabilir. Belirgin değişimler yaşayan bu otomobilin yaşam alanı da bir o kadar da ilgi çekici olmuş. Sadeleşmeye giden iç mekan tasarımında güncellenen 8,3 inçlik MMI ekran ve artık yeni nesil audi modellerinde görmeye başladığımız dijital gösterge paneli bu araçta da yerini almış. Bunun yanı sıra direksiyon simidi ve yeni vites topuzu da değişimde öne çıkan parçalar arasında yer alıyor. Ayrıca araç içinde göz zevkini üst seviyeye çıkaracak olan ortam aydınlatması 30 farklı tona kadar sağlanabilecek.
Gelelim aracın yaşam hücrelerine.

2017 yeni nesil audi a5için şuan ikişer dizel ve benzinli üniteler kullanılıyor. Tabi buna ek olarak birde 2017 yeni kasa audi s5 için tek adet turbo benzinli ünite kullanılacak. Genel olarak motor seçeneklerine baktığımızda performans olarak 0.1 saniyelik artışlar var. Bu zaten beklenen değişimler arasında yer alıyordu. Fakat benim asıl beklediğim 2017 yeni audi rs5 modeli olacak. Şuan ki audi rs5 modelini düşünecek olursak artık turbo benzinli üniteye geçme sırasının geldiği aşikar.

Haber içerik: otokokpit.com