Audi R8’in yeni versiyonu, Alman üreticinin şimdiye kadar ürettiği en güçlü seri üretim otomobili…
Audi, Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtacağı yeni R8 Competition modelini ortaya çıkardı.. Şu anki jenerasyonun muhtemelen son versiyonu olacak olan yeni model marka tarafından “şimdiye kadar üretilen en güçlü Audi seri üretim otomobili” sözleri ile tanımlanıyor.

Audi R8 578 bg’lik maksimum gücünü 5.2-litre hacmindeki V10 motordan elde ediyor. 7-ileri S tronic şanzıman ve dört tekerlekten çekiş sistemi ile eşlenen bu ünite ile birlikte otomobil 0-96 km/s sprintini sadece 3.2 sn’de tamamlıyor ve hızlanmayı 320 km/s ‘ye kadar sürdürebiliyor. 320 km/s’lik maksimum hız R8 Competition’ın “şimdiye kadar üretilen en hızlı R8” olmasını sağlıyor.

Yeni versiyon, karbon fiber ön spoyleri, kapı eşikleri, aynalar, arka difüzör ve arka kanadıyla R8 LMS’ten izler taşıyor. Otomobil ayrıca siyah alaşım jantları ve parlak siyah egzoz çıkışlarına sahip spor egzoz sistemiyle dikkat çekiyor.

Daha sportif tasarım karbon fiber detayları ve ışıklandırılmış “R8 Competition” kapı eşiklerini bünyesinde barındıran kabinde de devam ediyor. Alman üretici R8 Competition ile birlikte sunulan birçok dış ve iç mekan renklerinin bir grup jant seçeneği ile birlikte otomobil sahiplerinin kendi zevklerine hitap edebilecekleri bir otomobil tasarlayabileceğini söylüyor.